Cursus Nederlandse Gebarentaal niveau 1
Niveau: Beginner (0/A2)
Deze cursus Gebarentaal voor Beginners is geschikt voor mensen die nieuwsgierig zijn naar een heel andere manier van communiceren, namelijk op een visuele en expressieve manier. Het lesmateriaal is van het Nederlandse Gebarencentrum en is inbegrepen bij deze cursus.
Deze cursus is momenteel niet ingepland. Misschien is een privétraining iets voor jou? Of bekijk eens onze andere groepscursussen.
Over de cursus
In deze cursus maak je kennis met Nederlandse Gebarentaal (NGT). Deze cursus is ideaal als je graag met doven en slechthorende mensen in contact wil komen, voor persoonlijke of professionele doeleinden. Er zijn ook veel horende mensen die de Nederlandse Gebarentaal beheersen, denk maar aan ouders van dove kinderen, familieleden van doven, tolken NGT en andere professionals die samenwerken met doven en slechthorenden.
Leerdoelen
In deze beginnerscursus gebarentaal leer je:
- jezelf voor te stellen.
- begroeten en afscheid nemen.
- aandacht te vragen van de gesprekspartner.
- de juiste luisterhouding aan te nemen voor het voeren van een gesprek.
- grammaticale aspecten van losse gebaren.
- het verschil tussen vragende, ontkennende en bevestigende zinnen.
- een afspraak te maken.
- het belang van mimiek.
De voertaal van de cursus is de Nederlandse Gebarentaal. Met veel herhaling, visuele ondersteuning van afbeeldingen en door de iconiciteit van veel gebaren leg je een basis voor het begrijpen van de NGT.
Methode
- Het materiaal dat in de lessen wordt gebruikt, komt voornamelijk van het Nederlandse Gebarencentrum van de cursus NGT- AB1.
- Deze methode heeft ook een digitale leeromgeving, waarin je bijvoorbeeld de huiswerkfilmpjes kan bekijken en gebarenwoordenschat kan leren.
- De docent voegt ook eigen oefeningen en opdrachten toe aan de lessen. Hiervoor hoef je geen materiaal aan te schaffen, dit wordt je tijdens de desbetreffende les overhandigd.
- De lessen worden visueel ondersteund door middel van afbeeldingen en videomateriaal.
Tijdsinvestering
- De cursus bestaat uit 9 bijeenkomsten van anderhalf uur.
- Om ervoor te zorgen dat je zoveel mogelijk leert van de bijeenkomsten, verwachten we van jou dat je ongeveer 3 tot 4 uur per week aan zelfstudie besteedt. Natuurlijk ontvang je hier lesmateriaal en opdrachten voor, die tijdens de bijeenkomsten zullen worden besproken.
Praktisch
- De voertaal tijdens de bijeenkomsten is Nederlandse Gebarentaal. In de eerste les mogen er nog vragen gesteld worden in het gesproken Nederlands. De daaropvolgende lessen wordt alles in de Nederlandse gebarentaal gecommuniceerd, maar uitbeelden is ook toegestaan als je de gebaren niet weet. Dit gebeurt om zo min mogelijk de visuele communicatie te doorbreken. Mochten er momenten zijn waarin het niet anders kan, is tekenen of het geschreven Nederlands ook een mogelijkheid om iets te vragen of duidelijk te maken.
- Het lesmateriaal is van het Nederlandse Gebarencentrum en inbegrepen bij deze cursus. Het lesmateriaal zal de eerste bijeenkomst uitgedeeld worden.
- Je ontvangt een certificaat van deelname als je aan 8 van de 9 bijeenkomsten hebt deelgenomen.
- Werk je bij de Universiteit Utrecht of sta je bij deze universiteit ingeschreven als (exchange) student? Dan krijg je 15% korting op deze cursus! Schrijf je in met je UU e-mailadres, dan wordt de korting automatisch verwerkt.